Habeler, haber
DOLAR
/
EURO
/
ALTIN
/
BİST
/
Güneşli
İstanbul: Güneşli
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ
Atıl Uzun

Benzin İstasyonu Çöplüğü

Eklenme : 19 Ağustos 2015 15:39    Güncelleme : 11 Ağustos 2017 10:58    Okunma : 610

Ülkemizde uyanık vatandaş çoktur. Uyanığı severiz bi de. Tilki gibi adam deriz. Biri ticari bir başarı yakaladı mı, hemen onun gelirini hesaplarız; içerde 5 masa var, dışarda 8, her masada 5 kişi otursa, her biri 20 TL lik yemek yese, dört ordan sekiz burda  40 yapar ve Milliyetçi…. Falan diye gider bu hesaplar.

Neyse diyeceğim o ki; bi ara bu akaryakıt İstasyonlarından çok para kazandılar, biz de de kafada kaldı tabi, açarım akaryakıt istasyonu oradan akar para oluk oluk. Öyle mi oldu, olmadı herkes akaryakıt istasyonu açtı, çoğu iş yapamadı, dağıtıcı firmaların yaklaşma sınırlarına uymadığı için bayilik alamadı. Vatandaş büyük firmaları tercih ettiği için ufak dağıtıcılar sinek avladı.

Yolların kenarlarında boş, atıl, terkedilmiş istasyonlar.( Gerçi bu günlerde kim nederse desin zenginiz alım gücümüz yüksek herkes altına sıfır araba çekti, eskiler ıskartaya mı çıktı? Hayır. Onlar da birilerine satıldı, herkeste araç var. Araç sayısı yükselince bu atıl istasyonlar da iş yapmaya başladı, ama buna değinmeyeceğim). Asıl değinmek istediğim bu istasyonlar iş yapamadıkça benzin kaliteleri düştü, benzin kaliteleri düştükçe iş yapamadılar, böyle bir sürü tek çalışanla idare eden istasyon var etrafta. Gönül buralar da durmak istemez tabi.

Ama gel gelelim asıl bu yazının konusu olan mevzuya; gönül durmak istemez ama o ibRe, o ibRe yok mu (  “R” yi vurguladım ki, yanlış anlaşılmasın) sıfırı görüp, ışıkla süsleyince durumu, mecburen giriyorsun bu istasyonlara. İçine hiç sinmese de o uyduruk markadan benzin almak zorunda kalıyorsun. Kaç km sonra istasyon olduğunu bilmediğinden bir de yarım depo aldın mı.

İstasyondan çıkıyorsun 2 km sonra şak diye o prestijli, tüm ülkede istasyonları olan markanın temiz ışıl ışıl istasyonunu görüyorsun ve başından aşağı kaynar sular iniyor.

Buradan EPDK ya sesleniyorum ; “Benzin İstasyonlarının yola bakan cephelerinde mazot ve benzin litre fiyatlarının yanına bir sonraki benzin istasyonunun mesafesi de yazsın” . Bunun bir ihtiyaç olduğunu görüyorum ve biliyorum ki tüm icatlar ihtiyaçlardan çıkmıştır.

ATIL UZUN

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik