Pestil gibi ezildi

Pestil gibi ezildi

Bursa’da aşırı yağışların etkisiyle bir sitenin isnat duvarı arabanın üzerine devrildi. Duvarın altında kalan araç dümdüz oldu.
Olay, merkez Nilüfer ilçesi Konak Caddesi üzerindeki Yücel Kent Sitesi’nde meydana geldi. Sabah erken saatlerde başlayan yağmura dayanamayan sitenin istinat duvarı büyük gürültüyle yıkıldı. Site sakinleri korkuyla dışarı çıkarken, duvarını altında kalan bir araç hurdaya döndü. Aracın sahibi Zafer Yılmaz, “Aşırı yağışları rögarların taşımaması sonucu sitemizin istinat duvarından şelale gibi sular sızmaya başladı. Sonra duvar büyük bir gürültüyle yıkıldı. Aracım duvarın altında kalıp kullanılamaz hale geldi. Yaklaşık 10 bin lira zararım var” dedi.
Site sakinleri ise, duvarın yıkılmasının sorumlusunun belediye olduğunu ileri sürerek, “Yağmur belediyenin yaptığı giderleri taşımadı. Bu duvar kendiliğinden yıkılmadı. Duvar yıkılırken ben duvarın yanında bulunuyordum. Alt yapının taşıyamaması sonucu sitemizin duvarı şelale gibi su akıtıp gürültüyle yıkıldı. Yol kenarında bulunan elektrik direğinin devrilmemesi büyük bir faciayı önledi” şeklinde konuştu.
(İHA)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>