Merhamet Dizisi Atıf Ahmet Rıfat Şungar Kimdir/Biyografisi/Resimleri

Merhamet Dizisi Atıf kim gerçek adı Ahmet Rıfat Şungar kim biyografisi resimleri kaç yaşında flimleri  es es dizisi..

Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Merhamet’in oyuncu kadrosuna Ahmet Rıfat Şungar da katıldı.
 
Dizinin çarşamba akşamı ekrana gelecek yeni bölümden itibaren rol alacak olan Şungar, ‘Atıf‘ karakterini canlandırıyor. Merhamet’in başrollerini Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Mustafa Üstündağ, Burçin Terzioğlu ve Yasemin Allen paylaşıyor.

Ahmet Rıfat Şungar
02.Eylül.1983
İstanbul
Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncu

Ahmet Rıfat Şungar Biyografi

Janjan ve 3 Maymun filmlerindeki başarısıyla adından söz ettiren Türk sinema ve dizi oyuncusu. Nuri Bilge Ceylan imzasını taşıyan 3 Maymun filmindeki başarısıyla sadece yurt içinde değil, Avrulpa ülkelerinde de büyük bir ün kazanan Sungar, son olarak sevilen gençlik dizisi ES-ES’in kadrosunda yer almıştır.

Ahmet Rıfat Şungar, 2 Eylül 1983 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Üniversitede iktisat üzerine eğitim almak isteyen Şungar istediği bölümü kazanamayınca arkadaşlarının da yönlendirmesi ile konservatuar sınavına girdi ve de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazandı. Konservatuarda Tiyatro bölümünü kazanan Şungar, mezun olmasının ardından ilk olarak tv dizisi Kaybolan Yıllar ile izleyicilerle buluştu. Bu dizinin ardından Aydın Sayman tarafından yönetilen sinema filmi Janjan’ın kadrosunda bulunan Şungar, 2008 yılında, Hatırla Sevgili’nin 2. sezonunda kısa bir süre rol alarak yeteneklerini daha fazla insana gösterme olanağı buldu.

Şungar’ın hayatını değiştiren yapım ise, Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmen koltuğuna oturduğu Fransa-İtalya ve Türkiye ortak yapımı sinema filmi Üç Maymun oldu. Yavuz Bingöl ve Hatice Aslan ile beraber Üç Maymun’un başrollerini paylaşan Şungar, bu film sayesinde pek çok Avrulpa ülkesinde tanınan bir oyuncu oldu. Üç Maymun 2009 yılında Oscar aday adayı olarak Türkiye’den yarışmaya gönderilirken, 6 dalda Yeşilçam Ödülü ve 4 dalda Siyad Ödülü kazandı.

2009 yılında Onur Ünlü’nün yönettiği Beş Şehir adlı sinema filminde rol alan genç oyuncu, ayrıca sevilen gençlik dizisi ES-ES’de de başrollerde yer aldı. Boş zamanlarında basketbol ve yüzme ile uğraşan Şungar, fırsat buldukça kayak yapmayı da ihmal etmiyor.

Eklenme : 12.03.2013 Gösterim : 8103


SENDE YORUM YAP !
Bu Habere 2 Yorum Yapılmıştır.
  • nisa diyor ki ;
    25 Mart 2013 17:00

    çok yakışıklısınız diziyi izliyorum

  • meryem diyor ki ;
    24 Temmuz 2013 13:53

    atıf bitanedir onu çok seviyorum ve atıf için bu diziyi izliyorum