Pelin Akil Kimdir – Biyografisi ve Resimleri

Pelin Akil Kimdir,  kaç yaşında, özgeçmiş ve resimleri, Pelin Akil Biyografisi ve Pelin Akil Vikipedi

Pelin Akil: 26 yaşında Tiyatro ve Sinema oyuncusu. İstanbul, Yeditepe’de 17 Nisan 1986 tarihinde dünyaya geldi. Anne tarafı makedon, baba tarafı boşnak. Doğum Tarihi 17.04.1986. Şu sıralar Kurt Kanunu dizisinde Ballı Naciye, Seksenler’de Seçil rollerini canlandıran güzel oyuncu, daha önce Arka Sıradakiler dizisinde Zehra rolünü oynamıştı. İngilizce ve İtalyanca biliyor.

Oyunculuğa ilk adımını “Rent Müzikal”de attı. Buradan Arka Sıradakiler dizine geçti. Şu anda, Kurt Kanunu, Seksenler ve Suskunlar dizisnde rol aldı. Amatör olarak piyano çalıyor. Dans ediyor. Ayrıca sanatçının şan eğitimi de var.

..

Özcan Deniz’in, geçen yıl çektiği Kore uyarlaması ‘Evim Sensin’nin ardından Avşar Film imzalı 3’üncü sinema filmi ‘Ateş ve Su’yun çekimlerine 15 Haziran’da başlanıyor.Filmde yaptığı yurtdışı yolculuğu sonrası hayatı değişen bir adamın kan ve aşk davası öyküsü anlatılacak. Bir kısmı Amerika’da çekilecek olan filmde başrolü Yasemin Allen’ın oynayacağı açıklanmıştı. Filmin diğer önemli kadın karakterini ise son dönemde yıldızı parlayan Pelin Akil canlandıracak

 

Eklenme : 24.05.2013 Gösterim : 3693

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !